Všeobecne o tapetovaní, ako skrášliť váš domov | tapetujem.sk
  • august

    7

    2017
  • 1842
  • 0

Všeobecne o tapetovaní stien

Existuje množstvo alternatív ako si dozdobiť a spríjemniť domov. Jednou z nich je aj zmena domácnosti, konkrétne zmena stien, či už sa jedná o maľovanie, dozdobenie nálepkami na stenu alebo tapetovanie. My sa však budeme baviť o tretej možnosti, ktorou je tapetovanie.

Tapeta je jednou z možností, ktorá môže zdobiť vaše steny a zároveň oživiť prostredie, v ktorom žijete. Tieto dekorácie vedia zmeniť váš domov a premeniť ho na pohodlné hniezdočko, v ktorom sa vždy budete cítiť dobre. Odvetvie tapiet ponúka široký výber nie len z rôznych typov tapiet, ale aj z rozličných a mnohorakých tapetových motívov. Poznáme tapety, ktoré sú samolepiace, ale aj nesamolepiace, s ktorými sa musíte viac vyhrať, a teda vyžadujú viacej práce, z ktorej sa potom môže človek tešiť. Obľúbeným typom tapiet sa stali vliesové tapety, ktoré sú vyrobené z kvalitného materiálu tvoreného prevažne z bučiny a textilných vlákien a majú ľahkú aplikáciu na stenu. Tieto tapety však nie sú samolepiace, a preto vyžadujú aj nanesenie lepidla na stenu, ktorá musí byť suchá. Výhodou ďalšieho typu tapiet, ktorým sú práve vinylové tapety, je ľahká a jednoduchá údržba. Tieto tapety sa takisto aplikujú na stenu pomocou lepidla, ktoré by malo byť určené na lepenie ťažkých tapiet, keďže sa jedná o tapety na vinylovej báze. Vinylové tapety sú aj vhodným maskovaním stenových puklín a iných nedostatkov, ktoré sa nimi ideálne zakryjú a vaša stena bude vyzerať štýlovo a bezchybne. Výhodou papierových tapiet je nízka cena. Papierové tapety treba najprv natrieť lepidlom, chvíľu počkať a až potom nanášať na stenu, a to z toho dôvodu, že môžu zmeniť svoj rozmer. Tento typ tapiet je výrazne menej odolný voči oderu ako predchádzajúce dva spomínané typy, ktoré sú rozhodne pevnejšie.

Každý jeden typ tapety je však schopný zútulniť vaše domáce prostredie a spraviť chvíle v ňom strávené ešte príjemnejšími.

Vybrali ste si tapetu, ktorá Vám najviac vyhovuje a teraz sa dostávate k otázke kto Vám to vytapetuje?

Mám pre Vás riešenie.

Tapetovanie v týchto mestach a okolí 100 km: Košice, Prešov, Poprad, Levoča, SNV

0944 193 825

Zanechajte nám komentár

Ďakujem za komentár 🙂

Cancel reply
© NAŠI PARTNERYTapetovanie a Kyselina listováaPožičovňa ferratových setov