Jednoduchý postup na tapetovanie | TAPETUJEM.SK
  • august

    5

    2017
  • 2617
  • 0

Jednoduchý postup tapetovania

 

Popularita tapiet v dnešnej dobe stúpa každým dňom čoraz viac a viac, a preto je na mieste, ak Vám v nasledujúcich riadkoch predstavíme všeobecný návod, ako si vytapetovať steny podľa svojich predstáv.

Zbystrite preto pozornosť, ak aj vy chcete ušetriť , a nalepiť si tapety pomocou vlastných síl!

Na úvod je dôležité povedať, že existuje veľmi veľa druhov tapiet, pre príklad by sme mohli uviesť vliesové, vinylové a papierové tapety. Je len na Vás, pre ktorú sa v konečnom dôsledku rozhodnete! Máme za to, že ak čítate tento článok, tak ste sa určite rozhodli dať sa do tapetovania na vlastnú päsť. Predpokladáme, že už je Váš príbytok, a konkrétne miestnosť, ktorá bude tapetovaná, pokrytá tapetami.

Jednoduchý navod na tapetovanie papierových tapiet:

-V prvom rade si treba odstrániť všetky staré tapety, tým pádom si zabezpečíte suchý, čistý a chemicky neutrálny podklad. To je alfa a omega!

-Ďalšou nesmierne dôležitou vecou, ktorú musíte urobiť, je odmerať si steny, toto meranie bude dôležité pre nastrihanie pásov, ktoré by mali mať o desať centimetrov viac, ako je výška danej steny.

-Ak začínate s tapetovaním, tak prvý pás musí byť daný do kolmej polohy pomocou olovnice. Svetlo je dôležitým prvkom pri tapetovaní, bez svetla sa tapetovat nedá. Svetlo hrá úlohu v kvalite tapetovania.

-Pomôcka, bez ktorej sa určite pri tapetovaní nezaobídete, je lepidlo. Lepidlo, ktoré máte v úmysle použiť, musí byť precízne nanesené na dané pásy, hlavne na okrajoch. Treba okrem iného zabezpečiť aj to, aby daná tapeta, ktorá bola natrená lepidlom, dostatočne nasiakla a zmäkla.

Keďže existuje veľké množstvo druhov tapiet, je potrebné dodržiavať rozličné časové intervaly schnutia!

Žiadny domáci majster, ktorý sa rozhodol pre tapetovanie, nesmie zabudnúť ani na fakt, že nalepené tapety musia byť kolmé. ..

Náradie na tapetovanie:

-Merací pás alebo skladací meter

-ceruzka

-Úderová šnúra, olovnica,

-vodováha

-Nožnice

-Kovové pravítko

-Orezávací nôž

-Kefa, hladidlo, gumený valec

-Valček na nanášanie lepidla

-Vyhladzovač okrajov

-Špachtľa

-Natieracia kefa alebo štetec

-Brúsne papiere jemnozrnné a hrubozrnné

-Tapetovací stôl

-Nôž s podstavcom

 

A môžete sa pustiť do tapetovania!

 

Kto iný, než tapetár, by si mal s tapetovaním poradiť lepšie? Ak ste sa predsa len rozhodli pre tapetovanie  svojpomocne, pamätajte si na jedno základné pravidlo!

Nesprávnym tapetovaním stratíte čas a peniaze, preto si  môžete objednať  kvalitu a krásne ilúzie z vytapetovanej izby u mňa. Tapetujem  všetko za primerané ceny! +421 944 193 825

Ponúkam tapetovanie Košice, Poprad, Prešov, Levoča, SNV a okolie 100 km.

Zanechajte nám komentár

Ďakujem za komentár 🙂

Cancel reply
© NAŠI PARTNERYTapetovanie a Kyselina listováaPožičovňa ferratových setov