Čo všetko potrebujete na tapetovanie | tapetárske náradie a doplnky | tapetujem.sk
  • august

    7

    2017
  • 2343
  • 0

Čo všetko potrebujete na tapetovanie

Tapetovanie je krokom jedným z krokov ku zmene vášho obytného priestoru, ktoré si vyžaduje dôkladný výber vhodnej tapety a následne stopercentnú precíznosť jej aplikácie na stenu.

Rozhodnutie – ozdobiť si tapetou svoje obydlie – vyžaduje premýšľanie nad vhodnou alternatívou, ktorá bude pasovať do vášho domu nie len esteticky, ale aj s ktorou budete spokojní.

Pred tapetovaním si však treba uvedomiť, že okrem tapety budete potrebovať aj rôzne iné stavebnícke produkty, ktoré slúžia na ich aplikovanie na stenu. Je však pravdou, že závisí aj od typu tapiet, pretože niektoré tapety sú náročnejšie na nalepenie ako iné.

Poznáme viacero druhov tapiet, napríklad samolepiace, ktoré vyžadujú menej dodatkového materiálu ako nesamolepiace, pretože stačí si dať záležať na presnosti nalepenia, ku ktorej treba hlavne šikovné ruky a zíde sa vám aj vodováha, ktorá vám pomôže určiť či je tapeta nalepená rovno.

Pri tapetách, ktoré sú náročnejšie na nalepenie na stenu treba k ich aplikácii podniknúť viacej krokov, o ktorých budeme hovoriť v nasledujúcich riadkoch.

Tapety, ktoré sú nesamolepiace, teda napríklad vliesové tapety, vyžadujú viacero pomôcok, ktorými sú aj lepidlo na stenu, vďaka ktorému vám vaša tapeta bude držať, okrem toho vám bude treba valček na nanesenie lepidla na stenu a nádobu na namiešanie tohto lepidla. Pred aplikáciou lepidla sa odporúča aj penetračný náter, ktorý sa odporúča na vyrovnanie nesiakavosti steny, aby lepidlo ostalo rovnomerne na všetkých miestach. Okrem týchto pomôcok budete potrebovať aj klasické nástroje, ako je orezávací nožík alebo nožnice, ktorými si odrežete taký kus tapety, ktorý potrebujete a takisto sa vám zíde vodováha na už spomínané účely. Tapetárska kefa a malý valček sa nám zídu na vyrovnanie a nalepenie tapety a odstránia všetky nedostatky. Ak máte všetky tieto pomôcky poruke, hor sa do skrášľovania vášho obydlia.

Základné tapetárske náradie a doplnky:

► vedro, nádoba
► mriežka
► valček na lepidlo
► štetec
► meter
► nožnice
► ceruzka
► vodováha/olovnica
► hubka
► mäkká tapetárska kefa
► širší gumový valček
► úzky valček 
► orezávací nôž
► orezávacie kovové pravítko

► maliarská páska
► zakrývacia fólia

Pre správne tapetovanie treba šikovné ruky a more trpezlivosti .

Každý by si mal položiť otázku ?

Chcem vynaložiť úsilie a skúsiť to vytapetovať sám, alebo prácu zverim do rúk odborníka a viem, že nestratím vynaložený čas, peniaze ?

Ponúkam Vám tapetovanie ktoré prináša úsmev a spokojnosť .

Spokojnosť našich zákazníkov je pre nás prvoradým cieľom. Snažíme … Ponúkame Vám realizáciu všetkých druhov tapiet podľa Vašich požiadaviek.

Tapetovanie stien Marian Oros  0944 193 825

Je naivné tvrdiť, že prve pokusy  o Vaše  tapetovanie budú  bez estetických chýb, ale  v prvom rade poprajem Vám nech sa vám to podarí!

 

 

 

Zanechajte nám komentár

Ďakujem za komentár 🙂

Cancel reply
© NAŠI PARTNERYTapetovanie a Kyselina listováaPožičovňa ferratových setov